30 ימי ניסיון טיפולי חינם ללא ניילון וללא דמי הובלה בחזרה

מומחים

בואו להתרשם ממספר רופאים ומומחים שמסבירים על הרפואה המגנטית, הטיפול היעיל של מזרנים מגנטים בכאבים ועל התהליך שהגוף עובר מהרגע שהוא פוגש את המזרן ואילך…

המומחים שלנו

ד''ר סיימון וולפסון

ד"ר סיימון וולפסון, מומחה ברפואה פנימית ומי שמשמש כיום כמנהל המכון לרפואת כאב בבית החולים רמב"ם בחיפה, שהשתתף אף הוא בסמינר,עוסק ברפואה המגנטית כבר מספר שנים במרפאתו הפרטית, בעיקר בטיפול בכאב. הוא מספר, "השימוש בשדה אלקטרומגנטי החל בשנות השישים, בתחום של איחוי שברים. אבל מאז נמצא שהפתרון של שדה אלקטרומגנטי יעיל גם לטיפול בעוד מגוון רב של בעיות, כמו פצעי עור שלא מתרפאים, כאבים, בעיות מפרקים, דלקות פרקים כרוניות ועוד."

לדבריו, הוא נוכח ביעילותה של הרפואה האלקטרומגנטית לאורך שנות פעילותו. "היו לי הצלחות בתחום הכאב, דווקא במקרים שנחשבו אבודים. הגיעה אלי פציינטית שסבלה מכאבים עזים בברך אחרי חבלה. לא נגרם לה שבר, אבל היא סבלה 24 שעות ביממה והתרוצצה בין חדרי מיון שלא הצליחו למצוא את הסיבה לכאבים. בבדיקה שערכתי לא מצאתי אצלה שבר או נזק רציני, אלא רגישות עצומה, שלא הגיבה לשום טיפול תרופתי. הנחתי מגנט קבוע על הברך וטיפלתי בה פעמיים בשבוע במכשיר שעובד על עקרון השדה האלקטרומגנטי הפועם. תוך שלושה ימים הכאבים נעלמו והמטופלת שוב הצליחה לדדות על הרגל. כעבור שבועיים לא נותר כל זכר לכאבים". לשאלה איך בדיוק עוזר הטיפול האלקטרומגנטי בשיכוך כאבים, עונה ד"ר וולפסון, "עד היום אין לכך תשובה ברורה, אבל קיימות מספר השערות. חלקן מדברות על כך שהשדה האלקטרומגנטי משפיע על העצבוב, או על חומרי פירוק דלקטיים באזור הפגוע. סברה אחת טוענת, שהשדה האלקטרומגנטי עובד על שיכוך הכאב בכך שהוא משפר את זרימת הדם ובכך גורם להעלאת כמות החמצן בדם. מחקרים הוכיחו, ששינוי ברמת החומצה עוזר לכאב להתפוגג, והשדה המגנטי תורם, כנראה, לשינוי הסביבה החומצית באזור הפגוע."

במהלך פיתוח ועיצוב המזרן בשנים 2002-2004 התקבל המכתב הבא מד"ר סיימון וולפסון מומחה לרפואה פנימית ורפואת כאב – למעבר למכתב.

ד''ר קיוצ'י ניקגאווה

בשנות ה 60 מנהלת החלל והאווירונאוטיקה קבעה ששדות מגנטיים מהווים חלק מועיל בחיינו. קביעה זו הובילה להוספת שדה מגנטי מלאכותי במעבורות חלל. היה ברור ששדות מגנטיים הם אספקט חיוני בחיי היומיום.

האם ידעתם שמאז ימי המצרים הקדמונים, מגנטים שנוצרו בצורה טבעית ואשר נקראו 'אבנים' היו בשימוש בטיפולים רפואיים באותם ימים. במהלך מאות השנים תרבויות רבות הכירו בשימוש באותן 'אבנים' (אפילו הרופאה האישית של מלכת אנגליה, אליזבת ה-I) אלא שעד היום לא היו בנמצא הוכחות מדעיות ממשיות לשימוש באותן אבנים.

ד"ר קיוצ'י נאקאגאווה, מנהל בי"ח איסוזו בטוקיו יפן, שחוקר, יותר מ-20 שנה, את נושא האנרגיה הביו-מגנטית מאמין שבניני מתכת, כלי רכב, רכבות וכו' סופגים את השדה המגנטי של כדור הארץ וע"י כך גורמים להפרעה ולאיבוד כוח גאוס של השדה המגנטי. מבני המתכת הללו לא רק סופגים את האנרגיה cהמגנטית, הם חוסמים אותה מאתנו. בזמן שבני האדם מבלים בבניינים ומכוניות, הם נחסמים מקבלת אותו שדה מגנטי טבעי שקיים בעולם.

בשנת –1976 פרסם ד"ר קיוצ'י נאקאגאווה מאמר שקובע שירידה בעוצמת החשיפה לשדה המגנטי של כדור הארץ יוצרת סינדרום מחסור בשדה מגנטי. סינדרום זה כולל: סחרחורת, נדודי שינה, כאבי ראש כרוניים, נוקשות בכתפיים, כאבי גב, כאבי צוואר וחזה ותחושת כבדות בראש.סימפטומים אלו נעלמים, לעיתים קרובות, כשאותו אדם נחשף למגנטיות בעלת גאוס בעוצמה גבוהה יותר (מזו שהוא חשוף אליה בחיי היום יום- הערת המתרגם).

בעיה נוספת היא שאוכלוסיית העולם גדלה וטכנולוגיה חדשה מחליפה את הישנה ולכן יש השפעה לא ידועה על האיזון הכללי של המערכת האקולוגית. ממש כמו שכבת האוזון, גם השדה המגנטי בעולם הולך ופוחת. עובדה זו תוביל לירידה בטווח החשיפה המגנטית של גוף האדם.

תיאוריה נוספת היא שבדיקות גרעיניות תת-קרקעיות וכרייה של משאבים מפני כדור הארץ, משאבים כמו שמן, פחם וכדו' גורמים לשאיבת מקור האנרגיה בעולם. אם כדור הארץ הוא מגנט ענקי, מדוע אנו זקוקים לאנרגיה נוספת? האם איננו מקבלים מספיק מכדור הארץ?

לפני מאות שנים התשובה לכך הייתה קרוב לוודאי – כן ,אך כיום התשובה היא לא! מדענים מתעדים כבר במשך 155 שנה את עוצמת השדה המגנטי על פני כדור הארץ. במהלך תקופה זו הם הבחינו שהשדה המגנטי בעולם פוחת בקצב מדאיג. במהלך 4,000 השנה האחרונות פחתה עוצמת השדה המגנטי על פני כדור הארץ מ-4 גאוס ל-0.4 גאוס כיום! (במחקרים שונים יש שוני קטן במספרים אך לא בטווח היחלשות העוצמה המגנטית). רשויות שונות קבעו שעוצמת השדה המגנטי פחתה ב-50% ב-500 השנה האחרונות!

נוסף לכך, אנרגיה אלקטרו-מגנטית הנובעת ממכשירי הפלא האלקטרוניים מסוכנת ביותר שכן היא פוגעת בנו בשני מישורים. בריאות טובה תלויה באיזון בין קוטב מגנטי דרומי לצפוני. האנרגיה הזורמת מקווי חשמל וממכשירים אלו היא בעלת קוטביות דרומית. מכיוון שהשדה המגנטי של כדור הארץ, שהוא המקור שלנו לקוטביות הצפונית, נחלש, איננו מסוגלים להתמודד עם מצב זה. קיימים מקרים של אנשים, בעיקר ילדים, המפתחים סרטן, מומים בלידה ובעיות בלב בהיותם קרובים לתחנות כוח בעלי עוצמה חשמלית גבוהה .

סיבה נוספת שמכשירים חשמליים כה מסוכנים לנו היא התדירות של האותות האלקטרו-מגנטיים מאותם מכשירים. כדור הארץ מייצר תדירות אותות של בערך 7.95 מחזורים בשניה בעוד שהתדירות של גלי רדיו ומכשירים אלקטרו-מגנטיים היא 60 מחזורים בשניה. עובדה זו לא נשמעת כה מזיקה עד שאתה נוכח לדעת שבמוח האנושי מתקיימים 12-8 מחזורים בשניה ובזמן ריכוז- 22-18 מחזורים בשניה. אין זה פלא שאנשים רבים חשים כאילו הם לא מתפקדים במבחינה מוחית! אחרי הכל כל התפקוד המוחי עלול להשתבש!

אז כיצד יכול האחד להתמודד עם חוסר איזון שכזה ואחר-לא? עניין השוני באנרגיה הוא המפתח לכך. אנרגיה היא המפתח להתגברות הגוף על דלקת או להכנעות לדלקת. לעיתים, אנרגיה, היא גם ההבדל בין חיים למוות! לכן, הדבר ההגיוני לעשות הוא הגברת רמות האנרגיה ו…כאן נכנס עניין המגנטים.

פרופ' ז. לב, מדען ישראלי בעל שם עולמי בתחום הפיסיקה, לשעבר ראש מדור גלי-מיקרו בפקולטה לפיסיקה של האוניברסיטה העברית בירושלים, בחוות דעת שהגיש למשרד לאיכות הסביבה ולוועדת התכנון המחוזית בירושלים, הציג מחקרים רבים בעולם בתחום השפעות הקרינה האלקטו-מגנטית מטרנספורמטורים וקווי מתח גבוה. לדבריו המסקנה בחלק ניכר של המחקרים, כי ניתן להצביע על השפעה מזיקה של הקרינה האלקטרו-מגנטית לגבי אוכלוסיות הנחשפות לה ומצויות בקרבה למקור הקרינה, במידה המעלה משמעותית את אחוז הסיכון (של האוכלוסיות הנ"ל) לחלות בסרטן.

הבהרה: מאמר זה הינו למטרת מידע בלבד שכן תוכנו עדיין לא נבדק בידי מנהל המזון והתרופות-FDA. מאמר זה מטרתו לא לאבחן או לתת מרשם והמוצרים לא מיועדים לטיפול, לרפא או למנוע מחלה כלשהי. אם יש לך בעיה רפואית – היוועץ עם מומחה הבריאות שלך.

ד''ר אלכס אולנשלגר

ד"ר אלכס אולנשלגר, אחד מגדולי המומחים בתחום הרפואה המגנטותרפית שהגיע לארץ מאוסטריה להרצות בסמינר מיוחד שהתקיים בתחום, אומר, "הטיפול במחלות כרוניות באמצעות יצירת שדה מגנטי חיצוני קיים כבר יותר ממאה שנה. כיום הטיפול ברפואה מגנטית מיושם ע"י רופאים רבים במרפאות לרפואה משלימה במזרח אירופה, שוויץ, גרמניה ואוסטריה."

על תוצאות הטיפול המגנטותרפי אמר ד"ר אולנשלגר, "הטיפול עוזר בבעיות בריאותיות כמו כאב ראש, הפרעות במחזור הדם ובמערכת העיכול. כאשר נמנע מתאי הגוף לקבל את חומרי המזון והחמצן שלהם הם זקוקים, נוצרים מצבי מחלה וכאב. הטיפול בשדה מגנטי גורם להעלאת כמות החמצן בדם, לשיפור הזרימה של מחזור הדם והנוזלים הלימפטיים ולשמירה על מערכת העצבים חופשייה מחסימות. הטבע יצר את הגוף עם יכולת לרפא את עצמו, אבל התא חייב להיות במצב שיאפשר לו ריפוי עצמי. בשביל שהתא יהייה בריא לחלוטין, הוא חייב לקבל את חומרי המזון שהוא זקוק להם ולסלק את חומרי הפסולת."

"כאשר התא מבצע את תפקידיו הרגילים, המטען האלקטרומגנטי שלו פוחת עם הזמן, מעיין עייפות החומר. בתנאים רגילים, אחד המקורות שמחזירים את השדה המגנטי של התא העייף למצב תקין הוא השדה המגנטי של כדור הארץ. אולם הזיהום האלקטרומגנטי שאנו חשופים לו משבש את השדה המגנטי של כדור הארץ, ובתוך כך גם את השדה המגנטי של גופנו. השיבוש הזה פוגע ביכולת של הגוף לחדש ולתקן את עצמו."

זיו בנימיני רוקח

זיו בנימיני, רוקח ובעל בית המרקחת פארמקסי בחולון, מוסיף ומסביר: "גוף האדם הינו שדה אלקטרומגנטי גדול, הפועל בהשפעת כימיקלים טעוני חשמל (יונים). מערכת העצבים, לדוגמא, נשלטת לפחות בחלקה ע"י תבניות משתנות של זרמי יונים ושל שדות אלקטרומגנטיים. כך, כל מחשבה ו/או פעולה שאנו מבצעים, גוררת העברה חשמלית של אותות מהמוח לאיבר המתאים. קיום של כל תא בגופינו הוא על בסיס חשמלי. הפרת האיזון המגנטי גוררת תפקוד לא תקין של התא – מה שיכול לגרות לתפקוד לקוי, מחלות, כאבים, בעיות נפשיות, נדודי שינה וכיו"ב. מזרן מגנטי כדוגמת מגנייט יכול לעזור מאוד להחזרת האיזון והטעינה הנכונה של השדה המגנטי בגופנו – ובכך לחזק את המערכת החיסונית, התאים והחיוניות היומיומית."

ניב הורוביץ, מתמחה ברפואה מגנטית

ניב הורוביץ, מתמחה ברפואה מגנטית, טוען במאמר שפורסם על ידו, כי "היות שכל מחלה היא פגיעה בזרימת האנרגיה של האורגניזם, ניתן לטפל בהצלחה במחלות רבות באמצעות שדה מגנטי מתאים. מחלה היא סימן שהתאים אינם מייצרים מספיק אנרגיה או שמנגנוני ההגנה שלהם נחלשים. התפקיד של הטיפול בשדות מגנטיים הוא לטפל ולהסיר את החסימות הנוצרות בזרימה הנורמאלית של המערכת ולהחזיר את הגוף לאיזונו הטבעי."

יותר ויותר רופאים קונבנציונליים מתוודעים ליתרונות הטיפול במגנטים שיטת ריפוי שמנסה להביא את הגוף לאיזון, בדומה לדיקור סיני או שיאצו. המטרה: שינוי השדה המגנטי בסביבת האזור הפגוע, כדי לעזור לגוף להתחיל בתהליך ההחלמה.

איך יכולה חתיכת מתכת קטנה לגרום לגושי ברזל לזוז ממקומם, ובמקביל גם לעזור בריפוי עייפות כרונית, קנדידה, דלקות פרקים, אולקוס, כוויות ואפילו דיכאון? רפואת המגנטים, שיטת ריפוי אלטרנטיבית, העושה שימוש בשדה המגנטי שיוצר המגנט להשבת האיזון לגוף, תופסת תאוצה בשנים האחרונות גם בקרב רופאים קונבנציונליים.

רפואת המגנטים מתבססת על עקרונות העומדים גם מאחורי שיטות כמו דיקור סיני ושיאצו. "הרפואה הסינית מיפתה את גוף האדם במערכת שלמה של ערוצים שמעבירים את אנרגיית החיים, הנקראים מרידיאנים", אומר ניב הורוביץ, מתמחה ברפואת מגנטים. "הטיפולים בשיטות אלו מנסים להביא את הגוף לאיזון, מתוך אמונה שמחלות ובעיות נובעות מחסימות אנרגטיות של אותם ערוצים. כשהחסימות נפתחות, אפשר להגיע לאיזון. ההנחה של רפואת המגנטים היא שבגוף עוברת אנרגיה אלקטרו- דינמית, שמגיבה לשינויים בשדה המגנטי שיוצר הטיפול במגנטים. הטיפול יוצר תנועה באותם שדות מגנטיים, מתוך הנחה שתנועה היא תמיד מצב בריא יותר לגוף מאשר חוסר תנועה".

קרינה ממכשירי חשמל ביתיים

השימוש הבולט ביותר שעושה הרפואה הקונבנציונלית במגנטים הוא המכשיר ה – IRM שנועד לאבחון וגילוי גידולים בעזרת הדמיה תלת מימדית. באחרונה אישר מינהל המזון והתרופות האמריקאי ( ה- ADF ) את הטיפול בשברים ובפרקים שאינם מתאחים על ידי פולסים מגנטיים, ובחליפותיהם של אסטרונאוטים הושתלו מגנטים, שמסייעים לשמור על צפיפות העצם שלהם.

יש גם מכשירי שמיעה מגנטיים, שיטת טיפול בפציעות ברקמות הרכות, ושיטות להקלה של דלקות חניכיים. בבתי החולים ברוסיה מקובל במיוחד להשתמש במגנטים לעידוד ההחלמה אחרי ניתוחים, לשיפור זרימת דם ולחיזוק עצמות בתהליך האיחוי. השימוש הראשון במגנטים תועד כבר בשנת 800 לפני הספירה במקומות שונים בעולם, כמו יוון, מצרים, הודו וסין, ואפילו אפלטון ואריסטו כתבו על כך.

"מדענים קבעו מעבר לכל ספק, שכל תא חי הוא אלקטרו-מגנטי בטבעו", אומר הורוביץ. "התפקוד של כל התאים ושל כל מערכת עצבים בנויה על פולסים של אנרגיה. לכל תא בודד יש מטען חיובי בגרעין התא ומטען שלילי מחוץ לקרום התא. הקוטביות הנכונה מאפשרת לתא לבצע את תהליך חילוף החומרים כמו שצריך".

למה צריך להיעזר במגנטים כדי להגיע לקוטביות הנכונה? זה לא קורה באופן טבעי?

"כמעט בכל פעולה אנושית מעורב מכשיר חשמלי שמשנה את הסביבה האלקטרו- מגנטית הטבעית. כתוצאה מכך, אנחנו עטופים כל הזמן במקורות היוצרים שדות אלקטרו- מגנטיים שאף צורת חיים לא נחשפה אליהם בעבר. היום כבר אפשר למדוד את הקרינה שפולטים אותם מכשירים, ולראות איך הם יוצרים הפרעה בשדה המגנטי של כדור הארץ. לא בכדי מזהירים את הציבור מפני הקרינה המזיקה שנפלטת ממכשירי חשמל ביתיים".

איך משפיעים השיבושים בשדות האלקטרו-מגנטיים על הבריאות שלנו?

"כאשר התא מבצע את תפקודיו הרגילים, המטען האלקטרו-מגנטי שלו פוחת. בתנאים טבעיים, אחד המקורות שמחזירים את השדה המגנטי של התא ה'עייף' למצב תקין הוא השדה המגנטי של כדור הארץ, אבל בבית ממוצע, הקרינה הנובעת ממערכת החשמל היא חזקה פי 16 מהשדה הטבעי של כדור הארץ, ולכן היא גוברת עליו. מדענים רבים מאמינים שכתוצאה מכך, נפגעת היכולת של הגוף לחדש את עצמו, מה שגורם להפרעות האופייניות של התקופה המודרנית: כאבי ראש, גידולים סרטניים, הפרעות במחזור הדם ובעיות במערכת העיכול".

ד"ר קיוצ'י נקגווה, מנהל בית החולים "איסוזו" בטוקיו ואחד המומחים העולמיים לטיפול במגנטים, מכנה את השיבושים הללו "סינדרום הכשל המגנטי". ממחקרים שערך עולה כי נזקיו של הכשל הזה דומים לנזקים של חוסר בוויטמינים, כלומר: כאשר מחזירים לגוף את החוסרים, הוא חוזר לתפקד בצורה רגילה. לדברי הורוביץ יותר ויותר מדענים ורופאים מטפלים כיום באמצעות שדות מגנטיים בקשת רחבה מאוד של הפרעות, ומדווחים על תוצאות מרשימות.

הגוף שואב אנרגיה

"מחלה היא סימן שהתאים אינם מייצרים מספיק אנרגיה, או שמנגנוני ההגנה שלהם נחלשים", טוען הורוביץ. "עקרונית, המגנטים עובדים כמו המחטים בדיקור הסיני. הם יוצרים זרימה אלקטרו- מגנטית בנקודות שבהן קיימת חסימה או הפרעה בזרימה. כשהאנרגיה זורמת בצורה נכונה, הגוף מתחיל בתהליך ההחלמה שלו".

אפשר להשתמש במגנטים גם לטיפול מקומי: מניחים מגנט על האיבר הזקוק לטיפול, מה שגורם לייצור מוגבר של יונים שליליים ולתנועתיות שמחזירה את המולקולות לסדר הטבעי שממנו אפשר להתחיל בתהליך ההחלמה. " ברמה המקומית, המגנט מנקה את האזור הפגוע מהצטברות של רעלים, ומונע הצטברויות של חומרים כמו סידן או אבנית". אומר הורוביץ. "הגוף שואב מהמגנט את כמות האנרגיה שהוא זקוק לה, ויודע באופן טבעי מתי להפסיק את התהליך, גם אם הוא עדיין חשוף למגנטים. כלומר, לא קיימת סכנה של עודף חשיפה למגנט".

המטפלים טוענים כי לטיפול במגנטים אין תופעות לוואי, וכי השפעתו מורגשת תוך כ – 30 – 40 יום, ב – 85% – 90% הצלחה.

בארץ נמכרים מגנטים של כמה חברות, המשולבים במזרנים, ברפידות, בשרשראות, בכריות ובאביזרים נוספים.

המטפלים מזהירים מפני טיפול עצמי באמצעות המגנטים, שעלול להיות מסוכן לאנשים עם קוצבי לב או משאבות אינסולין, לנשים בהריון ולאנשים עם שתלי טיטניום או מוטות המשמשים לניתוחי עמוד שדרה. שימוש נכון במגנטים מצריך ידע והדרכה מוסמכת, והוא אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי.

מגנטים במזרן

"ניצלתי בזכות המגנטים", מספרת שרה ידידיה, שנחשפה לרפואת המגנטים לפני כארבע שנים. "הייתי במצב קשה כשחברה הציעה לי להשתמש במזרן לניסיון, מתוך ידיעה ברורה שאני לא קונה אותו. תוך שישה שבועות הרגשתי שיפור ניכר מחוסר יכולת לתפקד, חזרתי לחיים. מאז אני מאמינה גדולה במגנטים. נתתי מזרן מגנטים לאישה שסבלה מנמק חמור ברגל, וכבר אחרי כמה ימים חל שיפור במחזור הדם שלה והצבע השחור של הנמק נעלם. עם זאת", מדגישה ידידיה, "המגנט לא מיועד להחליף תרופות. לא מדובר על פתרון אלטרנטיבי לכאבים, אלא בדרך שגורמת לגוף לעזור לעצמו להירפא".

בימים אלה מתגברים הקולות הגורסים כי רפואת המגנטים היא הרפואה של האלף השלישי. "הרפואה המודרנית מתחילה להבין את הערך הפוטנציאלי של השימוש באנרגיה מגנטית בטיפול בתסמינים נפשיים וגופניים", כותב פרד רינקר בספרו "הכוח הבלתי נראה- תרפיה מגנטית". רינקר מצטט בספרו רופאים קונבנציונליים הסבורים כי העתיד טמון ברפואת המגנטים וכי לאלה השפעה מועילה על מחזור הדם, על מחזור הלימפה, על ייצור הורמונים ועל מערכת העצבים והשרירים.

בין כימיה לאנרגיה

מה שמאפיין את שתי המאות האחרונות ברפואה הוא החשיבות והמרכזיות של מדע הכימיה. טבעי להניח כי כל מחלה של הגוף הכימיקלי יכולה להיפתר בצורה הטובה ביותר על ידי תרופה כימית. תרופות הפכו לטיפול המקובל בכל המחלות.

"נקודת המבט הניוטוניאנית של הרפואה המערבית, הרואה את הגוף כ'מרק כימיקלי', שפועל כתרכובת של מערכות ביולוגיות עד לרמת התא, אינה שלמה", טוען הורוביץ. "הגוף לא היה אלא שלולית של אותו מרק כימיקלי ללא האנרגיה ומקור המידע המסדר כל אטום וכל מולקולה לצורתה האנושית", הורוביץ מביא את התיאוריה של איינשטיין על השדה המאוחד, שלפיה כל חומר הוא אנרגיה מאורגנת. "תורת הקוונטים הראתה כי אין הבחנה בין חומר לאנרגיה כאשר מגיעים לרמות התת- אטומיות, כלומר, לא חשוב אם האנרגיה פועלת כספל, עץ, או אדם, השדה האנרגטי תמיד יהיה חלק ממנה".

טיפול חדשני לסובלים מכאבים באמצעות מכשיר מגוטותרפיה

בשורה לסובלים מכאבים: טיפול חדשני בבעיות כאב ניתן במרכז לרפואה חלופית בתל אביב באמצעות שימוש במכשיר המגנטותרפיה. על פי אופן הפעולה של מכשיר המגנטותרפיה ותכנונו של החלק הפעיל שלו נוצרים אותות בין אלקטריים התואמים את האותות הנוצרים בעצמות ובדופן כלי הדם בעת מעבר גל הדופק. היוצרות פוטנציאל מסוג זה הינה בעלת חשיבות לתפקודן של מערכות רבות בגוף האדם. במצבים פטולוגיים שונים שחזור פוטנציאל כזה באמצעות שימוש במקור חיצוני של פעולה אלקטרומגנטית מאפשר לקבל תוצאה טיפולית פתוגנית מובהקת, המתבססת על שיפור מחזור הדם האזורי בשל התכונות הראולוגיות של הדם, על הטבה במצבן של תופעות שונות של נפיחות והשפעה של שיכוך כאבים, הורדה של הטונוס של כלי הדם, העלאה של לחץ החמצן והורדה של לחץ החמצן והורדה של לחץ הפחמן הדו חמצני ברקמות.

התחומים העיקריים של היישום הקליני בהם נוסה המכשיר המכשיר בהרחבה הם תחומי הטראומה והאורטופדיה המיקרוכירוגיה טיפול בכלי דם, רפואת ספורט רפואת חירום ופיזיותרפיה.

ההשפעות הרפואיות של המכשיר: השפעה אנטי דלקתית, פעילות על כלי הדם, פעילות כנגד נפיחויות, השפעה על תזונה, על הקרשת דם ושיכוך כאבים. השיטה החדשנית אידיאלית במקרים של כאבי גב, פריצות דיסק, כאבי מפרקים, כאבי שרירים וגידים, קשיים בהליכה, מיגרנות בעיות ברכיים וחוסר סחוס לטיפול אין תחליף ואין לו תופעות לוואי.

מהו מגנט?

מגנט הוא גוף עשוי מתכת בעל כוח מופלא: הוא מסוגל לגרום לחפצים שיש בהם אפילו פיסת ברזל קטנה לזוז בעזרת כוח בלתי נראה. את התכונה המיוחדת גילו היוונים בעת העתיקה, ששמו לב לעובדה שסלעים מסוימים יכולים לקרב או להרחיק פיסות ברזל כאשר מקרבים אותן אליהם.

מקור המילה "מגנט" הוא בחבל מגנסיה שבאסיה הקטנה, במקום שבו נמצאת כיום תורכיה. באותו אזור היו באותה תקופה מרבצים ענקיים של עפרות תחמוצת הברזל, שנקראו מגנטים על שם המקום בו נמצאו.

המגנטים של ימינו עשויים מברזל או מפלדה, וגם מסגסוגות של ניקל, קובלט, אלומיניום וכל מיני תרכובות של ברזל. למגנט יש שני קצוות, שכל אחד מהם מושך אליו, באמצעות השדה המגנטי, פיסות של ברזל. אי אפשר לראות את הכוח המגנטי, אבל אפשר לראות את השפעותיו. האזור שמסביב למגנט, שבו ניכרת השפעת הכוח המגנטי, נקרא שדה מגנטי. עוצמת השדה המגנטי קטנה ככל שמתרחקים מהמגנט. יש שתי נקודות בכדור הארץ שבהן עוצמת השדה המגנטי גדולה במיוחד: הקוטב הצפוני והקוטב הדרומי.

כאשר מקרבים שני קצוות קיצוניים של מגנט הם מתרחקים זה מזה. כאשר מקרבים קוטב צפוני לקוטב דרומי, הם נדבקים. אם חותכים מגנט לשניים מקבלים שני מגנטים חדשים, שלכל אחד מהם יש שני קטבים: צפוני ודרומי.

למעשה, כדור הארץ עצמו הוא מגנט אחד גדול. משום שהגרעין הפנימי שלו מורכב ברובו מברזל. כל מגנט בעל צורת מוט שנמצא על פני כדור הארץ ומסוגל להסתובב באופן חופשי, יצביע לכיוון צפון. אם תתלו מגנט על שרוך, הוא יסתובב סביב עצמו ויעצור כשקצהו האחד מופנה אל הקוטב הצפוני של כדור הארץ, וקצהו האחר – אל הקוטב הדרומי.

חוץ מרפואה, למגנט יש שימושים רבים בחיי היומיום שלנו. מגנטים גדולים עוטפים את המקרר שלנו ומאפשרים את סגירתו המושלמת. מגנטים מצויים בשעונים, בטלוויזיות ובמחשבים. הם משמשים לשמירת קול או תמונה על וידיאוטייפ או דיסקים